Tijdens de nieuwbouw in 2019 is er gekozen voor een andere partij die elektrische vloerverwarming heeft geïnstalleerd.
In 2023 heeft de bewoner zich bij Karbonik gemeld om te zien of wij deze installatie wel storingsvrij kunnen laten werken.
Na de eerste checks door Karbonik bleek dat er een relais besturing was gebouwd op basis van vloertemperaturen. De relais waren niet geschikt voor deze toepassing. Gevolg: extreme hitte in de relais, veel uitval door defecte relais en een slecht verwarmd huis.
Karbonik heeft een aanbieding gemaakt voor het vervangen van deze onbetrouwbare besturing voor een meer efficiënt domotica systeem en met ruimtesensor uitbreiding. De reeds geïnstalleerd verwarming en vloersensoren zijn blijven liggen en aangesloten op dit systeem.
Tijdens de winter van 2023-2024 ontstaan er klachten over de verwarming. Bepaalde delen van de vloer worden niet meer warm. Door een vergelijking van metingen en infrarood beelden blijkt dat er op diverse plekken defecte verwarmingsfolie is. Uiteindelijk blijkt de oorzaak lekkage in de schuifpui en kozijnen te zijn. Om tot een goed werkend, efficiënt en betrouwbaar systeem te komen moest de plavuizenvloer en jumppax ondervloer verwijderd worden.
Voor de gehele beneden etage is er een nieuw legplan gemaakt, een vermogensverdeling berekend en alles opnieuw volgens NEN1010 normen geïnstalleerd.
Het resultaat mag er zijn. Een klant die de winter van 2024-2025 heeft genoten van een goed verwarmde beneden etage met een betrouwbaar efficiënt domoticasysteem!